מההירוגליפים ועד היום- המדריך השלם של לוחות מחיקים

כבר הפרעונים גילו את הסוד: כאשר רוצים להעביר מסר לקהל- אין כמו לכתוב אותו על לוח וכך המסר עובר לקהל הצופים בו באופן חזותי, ברור, קליט ומשכנע!

גם כיום, בעולם הממוחשב והמתוכנת, עדיין אין כמו לוחות להעביר מסרים לקהלים שונים ומגוונים. זה לא משנה אם אתה מרצה בכיתה, מנהלת בחברה, קצין רכב או קצין בצה”ל- עדיין הדרך המהירה והיעילה שלך להעביר מסרים, ללמד ולהדריך מתבצעת במרבית המקרים ע”י שימוש עם לוחות מחיקים מסוגים שונים.

אלו אפשרויות קיימות בשוק לבחירת לוחות? מהן היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן? ולמה לשים לב בעת תכנון רכישה של כל אחת מהן-על כך במאמר זה.

לוחות מחיקים גדולים

לוחות מחיקים גדולים הנם המוצר המקובל והנמכר ביותר לייעודים שתוארו לעיל. לוח מחיק הפך להיות חלק בלתי נפרד מחדרי ישיבות בחברות ובארגונים רבים, משמש בייעודו הקלסי: לוח כיתה (החליף את לוח וגיר שקדם לו), חלק קבוע בחדרי מבצעים, חמ”לים ובמקומות נוספים.

בבחירת לוחות מחיקים גדולים יש לשים לב לכמה נושאים חשובים. חשוב מאד לשים לב לאיכות משטח הלוח. לוח העשוי מפורמייקה איכותית עדיף מאד על לוח שהמשטח שלו הנו עץ מצופה למינציה, שעלול להתבלות במהרה ושהדיו של הטושים עלול להיספג בו ולהשאיר “סימנים”. בנוסף, לוח מחיק גדול איכותי יהיה בעובי גדול של משטח הכתיבה, יהיה בגוון אפרפר או לבן אך בצבע המונע סנוור והשתקפות.

יתרון נוסף של לוחות מחיקים איכותיים הוא באיכות המסגרת והפינות שלהם. בלוח מחיק איכותי תהיה מסגרת איכותית עשויה פרופיל אלומיניום מעוגלת עבה ורחבה דייה, והיא תהיה בעלת ציפוי אנודייז לשמירה רבת שנים על איכות הלוח.

בנוסף, “עקב אכילס” של לוחות זולים ובאיכות ירודה הינם פינות הלוח. חשוב לבחור בלוחות כתיבה כאלו שבהם הפינות עשויות פלסטיק עמיד ביותר, ושהן יחוברו באופן ישיר לתוך פרופיל האלומיניום ללא אפשרות הוצאתן מהמסגרת. כך יישמרו לוחות הכתיבה ללא פגע.

יתרון נוסף של לוח מחיק גדול איכותי הוא בכך שיהיה עליו רישות עדין (קווי רשת). לוחות כתיבה מחיקים המרושתים באופן עדין, מאפשרים מצב שבו למרצה (העומד קרוב ללוח) קל לכתוב באופן ישר ומסודר על הלוח ומצד שני הצופים בלוח ממרחק (הקהל) אינם מבחינים בקווי הרישות העדינים שעל גבי הלוח והדבר אינו גורע מחוויית הצפייה בכתוב על גבי הלוח. זהו יתרון עצום, יתרון שרק חלק מהיצרנים העוסקים ביצור לוחות מחיקים מאפשרים ללקוחותיהם.

בנוסף ללוחות מחיקים המותקנים בקביעות על קירות, לוח מחיק על גלגלים מהווה פיתרון מצוין לחללים שבהם אין מקום להתקנת לוחות באופן קבוע, או שההדרכות\ההרצאות מתקיימות בכל פעם בחלל אחר ולכן אין צורך וטעם בהתקנת הלוחות בחללים אלו באופן קבוע.

לוח מחיק מגנטי

לוח מחיק מגנטי כעיקרון הוא ממש כמו לוח מחיק גדול, למעט העובדה שללוח מחיק מגנטי ניתן להצמיד אביזרי הדרכה ותצוגה העשויים מתכת. היתרון הנוסף של לוח מחיק מגנטי הוא בכך שהוא קל משקל, ולכן הוא מומלץ להתקנה ולשימוש בחללים שהם יש קירות גבס.

החיסרון של לוח מגנטי הוא בהיותו רגיש יותר לנושא הניקיון, וזאת מכיוון שאבקת הטוש המחיק נוטה להיצמד חזק יותר למשטח זה. מומלץ לכן לנקות היטב את הלוח המחיק המגנטי בתום השימוש ואף להיעזר במגבונים לחים. כדי להימנע כלל מבעייתיות זו, ניתן לחילופין לרכוש לוח אמאייל מגנטי, לוח שהנו בעל עמידות גבוהה יותר שמקורה בתהליך שרפתו בתנור בטמפרטורה של 850 מעלות.

לוח מגנטי מעוצב ניתן להזמין בווריאציות ומידות שונות, והוא יהווה השלמה עיצובית לכל חלל שבו הוא יותקן.

לוחות שעם

האמת, התלבטתי אם לכלול את לוחות השעם במאמר זה על לוחות כתיבה. לוחות שעם שונים מלוחות מחיקים בכך שעליהם ניתן להצמיד חומרי לימוד, הסברה, הדרכה, יצירה וכך הלאה. לוח שעם אינו דורש ניקוי ותחזוקה כלוח מחיק, ולכן גם כיום הוא עדיין פופולרי מאד בשימוש במערכת החינוך, במשרדים, בגני ילדים וכן בבתים פרטיים.

כאשר מתכננים לרכוש לוחות שעם יש לשים לב קודם כל לאיכות הלוח, על מנת שהלוח יישמר לשנים ארוכות ורבות, גם לאחר אלפי נעיצות. יש לשים לב שהשעם יהיה איכותי ועמיד, כדי שלא יתפרק מהנעיצות הרבות.

בנוסף, צריך לשים לב לנושא המסגרות ופינות לוח השעם, ממש כפי שתיארנו לגבי הלוחות המחיקים.

לוח מחיק זכוכית

לוחות מחיקים מזכוכית מתפקדים ממש כמו לוחות מחיקים, אך בכמה הבדלים. היתרונות של לוח מחיק זכוכית הם באטימותו המוחלטת לחדירת חומרים חיצוניים, תכונת חומר הזכוכית המאפשר מחיקה מלאה וקלה של טוש הכתיבה עליו.

בנוסף, לוח מחיק זכוכית הנו בעל מראה מהודר ואסתטי במיוחד, תכונה המשדרת יוקרה ואלגנטיות רבה למשרד, חדר-הישיבות או בכל חלל עבודה אחר שבו הוא מותקן. לכן, ניתן למצוא לוחות מחיקים זכוכית בחדרי דירקטוריון רבים, משרדי עו”ד ורו”ח מפוארים, בחברות הייטק, מרכזים רפואיים, חמ”לים ומוקדים.

חברות המייצרות לוחות מחיקים זכוכית מאפשרות בנוסף הדפסת לוגו על גבי הלוח, וכן הדפסה בהתאמה אישית של כיתוב לפי דרישתו של הלקוח.

החיסרון של לוחות מחיקים מזכוכית הינם עלותם הגבוהה באופן יחסי על פני הלוחות המחיקים.

לסיכום: התקדמנו מאז ימי הפרעונים בכל תחום הכתיבה על לוחות והעברת המסר לקהל שלנו. מגוון גדול מאד של לוחות כתיבה עומד לרשותנו כיום בווריאציות רבות לפי בחירתנו.

בנוסף לדגשים שמנינו, חשוב גם לרכוש לוחות מחיקים מחברה המתמחה ביצור לוחות מחיקים ולוחות כתיבה אחרים, וכן שתהיה אחריות ושירות למוצרים, על-מנת לאפשר לנו רכישה “בראש שקט” של מוצר שיישרת אותנו בהנאה לאורך שנים רבות.

לפרטים נוספים ולקבלת הצעת מחיר ללוחות מחיקים צרו עימנו קשר ונשמח לסייע!

לוחות מחיקים - יכולים להיות חברים (:
לוחות מחיקים – יכולים להיות חברים (:
סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
×

עגלת קניות

לקוחות יקרים

אנו  פתוחים כרגיל, שומרים על מרחק 2 מ’ ופועלים בהתאם להנחיות
בריאות טובה לכולם
יעקב לוי 
מנהל

אני מעוניין לקבל הצעת מחיר

סגור תפריט צד