מה הקשר בין בעיות קשב וריכוז לבין לוחות מחיקים ?

מה הקשר בין בעיות קשב וריכוז לבין לוחות מחיקים?

הלוח המחיק זכור לכולנו ועדיין מוכר לכולנו. לרוב, מדובר בכלי עבודה אשר מצוי במשרדים ומשמש את בעלי המשרדים ועובדיו בתכנון יום עבודה, שירטוטים, טבלאות והשתעשעות שאף פעם לא נגמרת לנו עם הטוש המחיק והספוג המוחק. גם אנחנו, בתור ילדים נהגנו להשתעשע בכיתות בבית הספר שלנו בעודנו משרבטים אינספור ציורים ובעת שהמורה הייתה מבקשת מתנדב לכתוב משהו על הלוח כולנו היינו קופצים על המציאה. אז מסתבר שמעבר לשעשוע הרגעי שבלוח המחיק ישנו כלי עבודה עם תכלית מעניינת.

לוח מחיק והקשר שלו להפרעות קשב וריכוז

במציאות המערבית כיום, יותר ויותר ילדים סובלים מהפרעות קשב וריכוז ונדמה שעולה לה שאלה אחת נצחית: שאלת התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז. הפרעות קשב בעלות מניפה רחבה של סימפטומים ורמות ונדמה שכל אחד מאיתנו בעל נטייה או מיקום בספקטרום עם אופק של הפרעת קשב. עבור ילדים נדמה שבעיית הקשב מקשה על סדר יומם וילדים קצת יותר מתקשים מוצאים עצמם אבודים בכיתה, מפגרים בחומר הנלמד ובחלק מהזמן גם משועממים משום שהם לא מצליחים ליצור רצף עם המורה וכך נוצרים פערים.

צמצום פערים באמצעות לוח מחיק

כולנו מודעים לאלטרנטיבות הקיימות המבקשות לפתור את בעיות הקשב והריכוז, אך לא כל ההורים מוכנים להזין את גוף ילדיהם בתרופות שאינו באות לתת מענה לצורך אקוטי ממשי. אם כן, נדמה שהפיתרון צריך להיות טבעי יותר ככלי אשר בא לסייע לתלמיד, אם לא לפתור את בעייתו. התלמיד בעל הפרעות הקשב אשר פתח פער עם שאר הכיתה בחומר הנלמד, צריך כעת להדביק את הפערים, ומסתבר שבאמצעות לוח מחיק ניתן לשפר את חוויית הלימוד שלו ולהפוך את החומר הנלמד לזכיר.

השקעה מינימאלית – תוצאה מקסימאלית

התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז הן לא תמיד דבר קל, ובתור הורים נבקש לילדנו את הטוב ביותר, בכל מחיר. מסתבר שהרכבה של לוח מחיק בחדרו של ילדכם תהווה בעבורו יצירת חוויה חדשה ויכולת ליצור סביבה לימודית נינוחה יותר, וגם כזו אשר מתאימה ללימוד קבוצתי וכך גם תעודד ותחזק את קשריו החברתיים.

המצאותו של הלוח המחיק מסייעת בתהליכי הזיכרון שכן המון פעמים הזיכרון שלנו ויזואלי, וכך במידה והחומר הנלמד בכיתה מכיל תרשימים, גרפים, נוסחאות או טבלאות, ישנה אפשרות לשנן את החומר על הצד הטוב ביותר.

למידה “ירוקה”

למידה למבחנים מצריכה מאיתנו המון פעמים מצבור נאה של דפים וכך נוצר מצב שאנחנו משתמשים בהמון נייר ולא תמיד דואגים למחזרו, וכך נוצר זיהום מבלי שהתכוונו באמת לתרום לו.

התקנת לוח מחיק בחדרו של התלמיד לא רק משפרת את חווית הלמידה, את ההישגים וחיזוק הקשרים החברתיים, אלא גם תורמת לסביבה שכן מדובר בלוח מחיק והמשמעות היא שניתן להשתמש בו למעשה עד אינסוף והדבר היחיד שדורש תחזוק הוא הטושים.

לסיכום, בדקנו וראינו מה הקשר בין בעיות קשב וריכוז לבין לוחות מחיקים, וסקרנו את היתרונות שבשימוש בלוחות מחיקים בהקשר של טיפול בבעיות קשב וריכוז, בעיקר אצל ילדים.

לפרטים נוספים ולקבלת הצעת מחיר ללוחות- צרו עימנו קשר ונשמח לסייע!

לוחות מחיקים יכולים לסייע בבעיות קשב וריכוז אצל ילדים
לוחות מחיקים יכולים לסייע בבעיות קשב וריכוז אצל ילדים
סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
×

עגלת קניות

לקוחות יקרים

אנו  פתוחים כרגיל, שומרים על מרחק 2 מ’ ופועלים בהתאם להנחיות
בריאות טובה לכולם
יעקב לוי 
מנהל

אני מעוניין לקבל הצעת מחיר

סגור תפריט צד