התפתחות הלוח המחיק

במשך שנים רבות נעזרו המורים בכיתות בית הספר בלוחות גיר. ואולם, בעת האחרונה התגלו ממצאים שמעידים על היותם מסוכנים לבריאות, ובעיקר אבק הגיר העולה מהם בעת מחיקה. בנוסף על כך, עקב סרבול העבודה עם לוחות, לצד היכולת המוגבלת למחוק אותם באופן מלא, פינה לוח הגיר את מקומו ללוח המחיק.

לוחות מחיקים בתחילת דרכם

חשוב לדעת כי בתחילת הדרך היו הטושים ששימשו בלוח המחיק חצי רעילים, הדיפו ריח חזק, וגם לא היה נעים במיוחד לעבוד עימם. ואולם, עם השנים והתפתחות הטכנולוגיה הוחלפו כלי כתיבה אלו בטושים המבוססים על סוגי אלכוהול אחרים, שאינם מזיקים או מדיפים ריח. שינוי זה הוביל עד מהרה להתפשטות השימוש בלוחות מחיקים ברחבי המוסדות להשכלה גבוהה, ובעקבותיהם לכלל המשק.

המעבר ללוח מחיק לבן

את לוח הגיר המסורתי החליף במרוצת השנים לוח מחיק לבן, וזאת ככלי עבודה ראשי במוסדות חינוך, בבתי עסק, במוסדות ובארגונים רבים. הסיבה לפופולאריות הגדולה של לוחות אלו נעוצה בנוחות וביעילות שלהם, ובהשתלבותם עם אמצעי המחשה טכנולוגיים מודרניים. הלוח המחיק הלבן מאפשר עבודה נקייה ומסודרת, הכתיבה עליו נוחה וברורה ואפשרית בצבעים שונים, ואילו מחיקת הרשום עליו הינה מלאה וללא סימנים. בנוסף לכך, לוח מחיק מהווה מצע מעולה להקרנת סרטים ומצגות, כלי אינטגראלי כיום במערכות החינוך, בעולם העסקים ובמוסדות. מלבד זאת, לוח מחיק הינו כלי עבודה נקי ואסטטי שאינו מותיר אחריו לכלכוך, קל לתחזוקה ועמיד למשך שנים רבות.

התפשטות השימוש בלוחות מחיקים

בעשור האחרון חלה התפתחות ניכרת בתחום הלוחות המחיקים שמוצעים כיום במגוון תצורות וגדלים, החל בלוחות גדולים ועד ללוחות קטנים ובהתאמה אישית. לוחות אלו הפכו לכלי עבודה מרכזי כמעט בכל בית עסק, ארגון ומשרד, ומשמשים בקשת רחבה של משימות. בימינו ניתן למצוא לוחות מחיקים בין היתר במשרדים של רואי חשבון, בחברות היי טק, משרדים ממשלתיים, גני ילדים, תחנות מוניות ובבתים פרטיים.

לוחות מחיקים למגוון מטרות

כיום לוחות מחיקים אינם רק לוח לבן אלא מגיעים במבחר דגמים, צורות והדפסים שמותאמים ספציפית לצרכיו של המשתמש. דוגמאות בולטות לכך מהווים הלוחות הבאים:
• לוח מחיק רשת – נפוץ מאוד בבתי ספר, מאפשר לכתוב בצורה ישירה והינו אמצעי אידיאלי גם לתרגילי חשבון.
• לוח מחיק מוסיקה – עליו מודפסות שורות של קווי המחשה.
• לוח מחיק אפור- בעל מראה אלגנטי ואסטטי, נפוץ במשרדים וחדרי ישיבות.
• לוח מחיק מגנטי – שילוב של לוח מחיק ולוח מגנט המתאים למגוון גדול של יישומים.
• לוח משולב – משלב לוח מחיק ביחד עם לוח נעיצה.
• לוח זכוכית – לוח עשוי זכוכית הנחשב לבעל רמת מחיקה מושלמת, ומעניק לחלל נופך אלגנטי ועכשווי.
לוח נייד – לוח מחיק העומד על מסגרת עם גלגלים שניתן לניידו בחלל.

סגירת תפריט
שינוי גודל גופנים
×

עגלת קניות

לקוחות יקרים

אנו  פתוחים כרגיל, שומרים על מרחק 2 מ’ ופועלים בהתאם להנחיות
בריאות טובה לכולם
יעקב לוי 
מנהל

אני מעוניין לקבל הצעת מחיר

סגור תפריט צד